Conferentie OCW Dichtbij – Utrecht
kenniscentrum: curriculum
De eerste bijeenkomst op 24 maart in Utrecht, besteedt ook specifiek aandacht aan Pro en GO!
In maart en april 2026 organiseert het ministerie van OCW vier OCW Dichtbij-conferenties over curriculumimplementatie voor schoolleiders en bestuurders in het primair, voortgezet en (voortgezet) speciaal onderwijs. De conferenties bieden informatie, inspiratie en ondersteuning om met de nieuwe kerndoelen te gaan werken. Deelname is kosteloos.
De eerste nieuwe kerndoelen voor het po en de onderbouw van het vo zijn al gereed: voor de leergebieden Nederlands, rekenen en wiskunde, burgerschap en digitale geletterdheid. Scholen in het vo en po kunnen hier in het schooljaar 2025-2026 al mee aan de slag. De nieuwe kerndoelen sluiten aan bij onderwijsverbeteringen waaraan veel scholen nu al werken, zoals het verbeteren van de lees- en rekenvaardigheden. Ze geven richting om blijvend te werken aan de onderwijskwaliteit en het curriculum binnen je school te versterken.
Voor wie?
De conferenties zijn bedoeld voor schoolleiders en schoolbestuurders in het po, vo en (v)so. Ook kun je belangrijke kartrekkers van je school meenemen naar de conferentie. Denk bijvoorbeeld aan intern begeleiders, kwaliteitsmedewerkers of leraren die zich bezighouden met curriculumontwikkeling in de school.
Wat kun je verwachten?
De dag staat in het teken van (leidinggeven aan) curriculumontwikkeling en -vernieuwing. Iedere conferentie start met een inspirerende keynote over curriculumbewustzijn in relatie tot schoolcultuur, door Luc Sluijsmans, Nienke Nieveen of Iliass El Hadioui. Na de plenaire opening volgen drie rondes met kennissessies, workshops, gesprekstafels en inspiratiesessies door scholen. Als deelnemer:
- Krijg je inzicht in wat de nieuwe kerndoelen betekenen voor de onderwijspraktijk van uw school;
- Ontvang je handvatten om curriculumbewust handelen samen met uw team vorm te geven;
- Leer je van scholen die al werken met geactualiseerde kerndoelen;
kan je in gesprek met andere schoolleiders, bestuurders en onderwijsprofessionals over curriculumontwikkeling op school; - Krijg je overzicht van de ondersteuning die het ministerie van OCW en onderwijsorganisaties (gaan) bieden.
Klik hier voor meer informatie